czwartek, 30 marca

Suwalszczyzna z Suwałkami na czele – to trzeba sprawdzić!

Nie ma tu miejsca na monotonię, ale za to jest bez granic dużo możliwości spędzenia wolnego czasu tak, jak lubisz. Suwałki to szczególne miejsce na mapie Polski, do jakiego warto się wybrać chociaż raz, żeby przekonać się o wdzięku tego miasta samodzielnie. Czas w takim razie bliżej zerknąć na Suwalszczyznę, jaka ma prawo stać się Twoją weekendową inspiracją na dodatkowy wypad z rodziną, czy znajomymi.

Co musisz wiedzieć o Suwałkach?
Suwałki stanowią część województwa podlaskiego. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz stanowią siedzibę powiatu suwalskiego. Już pod zakończenie XVII wieku wolno było odnaleźć pierwsze wzmianki o Suwałkach, zatem nie jest to wybitnie wiekowe miasto, jakkolwiek na pewno interesujące.
Dziś miasto liczy sobie prawie że 70 tysięcy mieszkańców. Zarówno edukacja, gospodarka, jak także kultura miasta mają się tu wybitnie poprawnie. Mieszka się tutaj dobrze, o czym dowodzą zajmujące wydarzenia i newsy, z jakimi można się zaznajomić z pomocą lokalnego portalu http://suwalki.net.pl . Jeśli pragniesz zapoznać Suwałki “od kuchni”, warto na tę witrynę internetową zaglądać.

Co czyni Suwałki rewelacyjnym, polskim biegunem północnym?
Każdego roku do Suwalszczyzny wybiera się coraz to więcej wędrowców – oraz to nie tylko z Polski. Każdy, kto wypatruje spokoju, ciszy oraz adoruje spędzać wolny czas w ładnych okolicznościach natury – będzie usatysfakcjonowany. Suwałki, a wobec tego stolica Suwalszczyzny wyróżniają się naprawdę ciekawym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym polega specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące i upalne lata,
  • surowe oraz długie zimy.

Sama pogoda jest dopiero wstępem do tego, jak wybitnie można odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają miłośnicy tradycji, gdyż przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej rozmaitości.
Suwalszczyzna – to musisz ujrzeć na własne oczy!
Jeżeli wybierając miejsce na urlop, poszukujesz takiego, w którym nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie właściwym wyborem. Bez względu na to, czy bardziej interesuje Cię aktywny odpoczynek, czy interesująca architektura – wszystko to odnajdziesz w tej części Polski, a jeśli szukasz więcej wiadomości przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tutaj: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama wiadomości w zasięgu ręki!

Suwalszczyzna – co zachęci Cię, by tam się wybrać?

  • imprezy kulturalne oraz sportowe,
  • liczne galerie oraz muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca zachwyt,
  • rewelacyjne zaplecze kuchni regionalnej,
  • ogromne zaplecze miejsc noclegowych.

Jednym z najbardziej intrygujących punktów na mapie Suwalszczyzny będzie zalew Arkadia. To 11 hektarów powierzchni wody, gdzie można spędzić de facto przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dzisiaj można znaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, lub plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tu tłumnie, jednakowoż i spokojnie – należałoby przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Wypada niemniej jednak przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy również ma w sobie w rzeczywistości niemało uroku. Jak najbardziej to tylko maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak oraz Suwalszczyzna mają do zaoferowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *